Біржа ставок на спорт


Приймати ставки на результати та інші події у спортивних чемпіонатах та матчах може не лише онлайн-букмекер, а й спеціальна біржа. Незважаючи на великий вибір БК, такі платформи також стають все більш актуальними та залучають свій особливий сегмент користувачів. Багато професійних гравців переходять на такі послуги через прозоре формування коефіцієнтів.

Що таке та як працює біржа ставок?

Біржа ставок – це онлайн-платформа, яка приймає ставки від гравців, які укладають парі на події різних видів спорту один з одним за принципом біржі.

Чим відрізняється букмекерська контора від спортивної біржі? На відміну від букмекерських контор з їх жорстким регулюванням та контролем коефіцієнтів, біржі дозволяють гравцям укладати парі з власним баченням, без посередника.

Користувач онлайн-платформи виступає як самостійний букмекер. Він сам виставляє коефіцієнт, що його влаштовує прийому ставки. Інші клієнти порталу або приймають це парі (оплачуючи bet), або висувають власні умови і чекають на відгук іншого користувача, готового прийняти виклик «на суперечку».

Процес використання такого інтернет-сервісу нагадує гру на фінансових ринках. Як товар виступає поставлена сума з певним коефіцієнтом. Завдання клієнта – аналізувати та відповідати на найперспективніші (за його оцінкою) пропозиції. Власник такого сайту отримує відсоткову комісію від угод, що проводяться (в діапазоні 2-5%).

Вся суть – у протистоянні двох користувачів порталу, де один виступає «за», а другий «проти» якоїсь події.

Переваги гри на біржі

Сервіси для беттінга в інтернеті не перестають розвиватися та вдосконалити свої інтерфейси.

Плюси біржових організацій на сьогодні такі:

  • Вищі коефіцієнти порівняно з букмекерськими конторами. Якщо букмекери самі виступають регуляторами, то на біржових майданчиках відбувається стихійно під впливом пропозицій самих гравців. Цифри, як правило, вищі, а комісії – нижчі.
  • Прекрасна можливість для учасника «торгів» побути в ролі БК та самостійно зробити розрахунки, висунути пропозицію та подивитися, як на це зреагує ринок. Цікавий та корисний досвід.

Недоліки біржі ставок

Платформи, як українські, так і європейські, які приймають ставки за принципом торгівлі та конкуренції, мають деякі недоліки:

  • Складніший механізм роботи. Ви не погоджуєтесь на стандартні умови БК, а висуваєте свої чи шукайте вигідну пропозицію. Це потребує більш глибокого аналізу та відповідального підходу.
  • Парі може не спрацювати, якщо не знайдеться опонент, готовий прийняти ваш виклик. Бувають випадки, коли охочих поставити на протилежний результат дуже мало і ви можете просто не дочекатися появи протилежної сторони.
  • Досить складно просувати експреси. Система дозволяє робити це, але бажаючих брати участь – менше, ніж у БК.

Як робити ставки у біржовій конторі?

Спортивні біржі зручні для гри у прематчі. Тут є можливість встигнути домовитись про умови ставки з іншим гравцем, оскільки коефіцієнти не змінюються так часто.

Щоб укласти парі на біржі, вам необхідно вибрати матч. Осередки подій містять коефіцієнти, а під ними знаходиться максимальний ліміт сум для ставки. Якщо ви погоджуєтесь з умовами, можна укладати парі - "за" або "проти" (натисніть на цей стовпець і вкажіть у купоні суму). Ставку зроблено.

Порядок укладання парі між гравцями на біржі

При першому відвідуванні біржі не завжди новачок може розібратися, як робити ставки на біржовій платформі. Незвичайна подача коефіцієнтів, незвичний інтерфейс і навігація по сайту, малозрозумілі офіційно наведені правила гри - все це може стати результатом ставки не на ті результати, які ви планували спочатку. Тому, перш ніж робити ставки на біржі, уважно вивчіть основні нюанси торгівлі.

Пошук події

Визначник з подією та результатом, на який ви плануєте укласти парі.

Вибір ринку

Далі необхідно знайти потрібний вам результат для угоди. Тут є особливість: ринок буде доступний лише у тому випадку, якщо інші гравці хочуть на ньому торгуватися. В іншому випадку ринок буде недоступний і вам доведеться дочекатися його появи, або виставити свій коефіцієнт і намагатися продати його.

Угода

Якщо потрібний ринок знайдено, необхідно завершити угоду. Це найскладніший етап для новачка. У таблиці доступних коефіцієнтів будуть присутні кілька значень (виділені червоним та синім кольорами), а також стовпці значень "За" (BACK) та "Проти" (LAY).

Ставки «за»(Back)

Для формування ставок зареєстрований відвідувач веб-ресурсу вибирає подію зі списку доступних. У ситуації, коли вам не підходять вже виставлені коефіцієнти, можна оформити ордер. Спочатку його буде відкладено. Як тільки «кеф» підвищиться – його буде виконано. Така тактика може бути застосована у випадку, якщо поточні цифри занижені, але ви прогнозуєте їх зростання.

Ставки «проти» (Lay)

Ставити на спорт можна і погляди, що подія не відбудеться. Наприклад, обрана команда не переможе у матчі. Опонент, який відповість на таке парі, відповідно ставить на перемогу цієї команди. Якщо колектив справді не виграє – опонент втрачає свої гроші, а гравець, який поставив проти, забирає суму за вирахуванням комісії майданчика.

Наприклад, грають збірні Чехії та Іспанії з футболу. Клієнт вважає, що іспанці точно не програють, тим більше у себе вдома. Він ставить «проти» перемоги чехів, навмисно завищуючи коефіцієнт (наприклад, ставить 1,58 за середнього показника в БК 1,53).

Далі цей користувач вказує, яку суму він готовий прийняти суперечку. Наприклад, 50 EUR. Завдяки підвищувальному коефіцієнту це буде 79 євро. При програші іспанців ви віддаєте супернику по парі 29 євро, а при програші чехів – отримуєте 50. Усі виграні кошти нараховуються за мінусом комісії.

Комісія

Як правило, комісія нового рахунку становить 5%. За високу активність майже всі біржі ставок надають знижки на комісію гравцям. Максимальний розмір знижки може досягати до 60% (від 5%), таким чином гравцеві може надаватися комісія всього в 2%. Іноді комісія може бути ще меншою, але це як виняток для певних груп ринку чи групи подій.

Для прибуткових гравців у певних біржах ставок існують преміум-знижки.


Висновок

Сучасна спортивна біржа букмекерських ставок, де користувач сам регулює свою пропозицію для закладу – це чудова альтернатива букмекерській конторі. Вона цікавіша професіоналам і просунутим беттерам. Один із яскравих прикладів – британська платформа «Бетфаїр» із оптимальним набором інструментів для беттингу онлайн.
Поширені запитання


❓ Які біржі є в Україні?

В Україні біржі спортивних ставок не представлені як легальні, але гравці можуть зайти на сайт європейських бірж і розпочати гру.

❓ Які є біржі ставок із українським чи російськомовним інтерфейсом?

Російськомовну версію сайту мають такі біржі, як Pinnacle та Betfair. Української мови на біржах ще нема.

❓ Як робити ставку на біржі?

Необхідно пройти реєстрацію, вибрати подію та укласти парі на неї.

❓ Що означає ставка «За» та «Проти»?

«За» – звичайна ставка на обраний результат, «Проти» - на те, що він не зіграє.

❓ Що таке швидкі ставки на біржі?

Це так званий вид парі на один клік. Для укладання такого парі достатньо виставити конкретний номінал ставки, активувати опцію та поставити гроші одним натисканням кнопки.

❓ Як дізнатися коефіцієнт на біржі?

Достатньо зайти на сайт біржі, знайти потрібну вам подію, після чого буде доступна повна інформація щодо оцінки котирувань представлених ринків.

❓ Чи можна зробити ставку на кіберспорт на біржі?

Так можна. Більшість бірж приймають ставки на різні кіберспортивні події - Dota 2, CS: Go і т.д.

❓ Будь-який гравець може сформувати свою пропозицію?

Так, кожен гравець має право зробити пропозицію у тій валюті, в якій у нього відкрито рахунок.

❓ Чи потрібно змінювати пропозицію, якщо ніхто не відгукнеться?

Якщо на початок матчу операція залишається відкритою, біржа автоматично скасує її, тому, якщо для вас укладання парі важливіше, ніж коефіцієнт, залишається один варіант - змінити пропозицію.

❓ Як вивести гроші з біржі?

Для виведення коштів використовуються самі інструменти що й у букмекерської конторі. Залишіть заявку на виплату, і гроші надійдуть на рахунок у визначений адміністрацією біржі часу.